Każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego o świecie, na tym się łapiemy, że nowa porcja wiedzy może otworzyć nam oczy na wiele inspiracji i zjawisk. Właściwie to nigdy nie mamy dosyć, jeśli zauroczy nas coś, zachwyci chcemy dostawać tego czegoś jeszcze więcej.


Fragment gazety
Autor: Tony Cairns
Źródło: http://www.flickr.com
Każda porcja dla nas użytecznych informacji w różnych przejawach życia, wzbogaca nas i pozwala na odkrywanie nowych rzeczy. Informacje, wiedza, ciekawostki są jak podróże, umożliwiające poznawanie i odkrywanie świata, a także powrót do znanych miejsc, które już widzieliśmy, ale znów chcemy powrócić.

Każdy ma inny sposób na własne informacyjne wzbogacenie. Jeden będzie potrzebował najbardziej wzniosłych doznań związanych z estetyką, wizualnych i muzycznych, wszystko
Poranna prasa
Autor: Julie anne Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
poniżej tego poziomu warte jest tyle, co funt kłaków. Inny będzie bardziej spokojny, ale jego wymagania także nie będą wcale niskie. Wreszcie jest duża grupa ludzi, których nie interesują jakieś wzniosłe wymagania, im wystarczy dobry artykuł, fajna książka, niekoniecznie o rzeczach wielkich, istotnych, pragną się dobrze czuć z lekturą, pragną czytać takie pozycje, jakie ich interesują.

Jeszcze innym wystarczą zwyczajne gazetki promocyjne jak te z promocyjni, bo twardo stąpają po ziemi i zależy im na jak najniższych cenach. Nie bujają w obłokach, lecz myślą o tym, jak zaoszczędzić kilka dodatkowych groszy. Mawia się, że tak najczęściej działają osoby starsze, które, mają dużo czasu. To oczywiście nieprawda, gdyż w każdym wieku znajdziemy ludzi, którzy będą wertowali takie gazetki promocyjne szukając ciekawych ofert. Zresztą, jakby to odebrać na bardziej wszechstronnym pojmowaniu to przecież nie wyklucza jedno drugiego. Przecież osoba, dla której niezwykle ważne są doznania duchowe czy artystyczne, może także z pełną pasją przeglądać gazetki promocyjne.

Dlaczego nie? Są jakby dwa światy, jeden to świat przyjemności, drugi to świat realny, a każdy z nas (bogaty czy biedny) lepiej się czuje, jeżeli może nieco zaoszczędzić. I nieważne, czy na co dzień słucha muzyki klasycznej, czy disco-polo, w kwestii choćby drobnych przyjemności, jak ciekawe konsumenckie oferty jesteśmy bardzo do siebie podobni.

Kategorie artykułu

Dla Admina