Dobiegający końca rok wiąże się też z obowiązkiem podsumowania w sferze pieniędzy. W niemal każdym gospodarstwie domowym podlicza się - przynajmniej orientacyjnie - wydatki z całego roku i porównuje je z zarobkami.


Planuje się też działania na rok kolejny. Dokładnie identycznie działa to w odniesieniu do budżetu krajowego.
Stąd każdy z mieszkańców, który osiągnął w kończącym się roku jakikolwiek przychód, jest zobowiązany do rozliczenia się z fiskusem. Ma to dla budżetu kraju kolosalne znaczenie, którego z reguły nie odczuwamy. Skupieni jesteśmy przeważnie na tym, że rozrachunek podatku dochodowego od osób fizycznych łączy się z uzupełnianiem blankietów i dodatkowo, nie daj Boże, uregulowaniem niedopłaty podatku. Tymczasem da się to wszystko ułatwić, ściągając dla rozliczenia PIT 2016 program, który wszystko wyliczy w naszym imieniu i prawie sam dostarczy naszą deklarację do odpowiedniego organu. Z tej okazji używa coraz większa liczba podatników, czemu ciężko się dziwować. Szczędzi to wiele czasu, a dodatkowo i emocji związanych z uzupełnianiem kwestionariuszy podatkowych.


Należałoby pamiętać również o tym, iż w zakresie rocznego rozliczenia PIT jesteśmy w stanie przekazać jeden procent zapłaconego podatku na organizacje charytatywne. Dotyczy to jednostek zarejestrowanych jako organizacje pożytku publicznego (skrótowo OPP). Muszą one mieć nadany numer KRS, jaki zaświadcza o wprowadzeniu fundacji do Krajowego Rejestru Sądowego. O ile pragniemy, by państwo przekazało ten 1% na konkretną jednostkę, musimy w stosownym polu blankietu podatkowego wprowadzić nazwę instytucji i jej KRS, przykładowo 0000037904 dla Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Istotne, by napisać cały numer, razem z zerami na samym początku. Każda organizacja, która daje możliwość scedowania jednego procenta, informuje o tym szeroko na swoich stronach www, w ulotkach, w reklamach telewizyjnych, i tą drogą podaje również własny numer KRS. Kampanie takie odbywają się zwłaszcza od grudnia do kwietnia, gdy istnieje wysokie widoki trafienia do potencjalnych darczyńców - patrz na pit 2016 program.


technologia
Źródło: http://www.newconnect.info


Zwróćmy uwagę, iż przekazanie 1% w rozliczeniu PIT 2016 niczego nas nie kosztuje. Te pieniądze i tak już wprzódy przelaliśmy do budżetu państwa - .


Obecnie jesteśmy w stanie zwyczajnie zadysponować, iżby państwo przekazało je określonej przez nas instytucji. Dla nas to tylko wpisanie kilku cyfr w deklaracji podatkowej, a dla dużej ilości z tych organizacji jest to sprawa zbudowania budżetu na przyszły rok kalendarzowy.

Kategorie artykułu

Dla Admina