Już od zawsze ludzie bardzo cenili sobie kamienie szlachetne. Aktualnie kojarzą się one przeważnie z biżuterią, jednak bez wątpienia nie zawsze tak to było.
szafir
Na świecie występuje cała gama urozmaiconych kolorystycznie kamieni szlachetnych, kilka z nich rozpozna natomiast praktycznie każda osoba. Oczywiście przede wszystkim trzeba jako kamień szlachetny wymienić diament, ponieważ jest on najpopularniejszy. Minerał ten jest tak cenny, że niejedna osoba poniosła śmierć z jego powodu. Mówi się, że kamień (sprawdź kamieniarstwo Wrocław) ten jest najładniejszy ze wszystkich, co niewątpliwie odbija się w jego cenie. O kamieniu tym pisano książki i nagrywano filmy, tym samym każdy orientuje się jak on wygląda.Inne, trochę mniej znane, aczkolwiek również łatwo rozpoznawalne i znane każdej osobie kamienie szlachetne, o jakich warto wspomnieć, to szafir, rubin i szmaragd. Te trzy szczególnie piękne kamienie odznaczają się, w przeciwieństwie do diamentu żywymi barwami. Odpowiedź na pytanie, który z nich jest najładniejszy jest z pewnością kwestią indywidualną.
Szafirowy pierścionek
Autor: PRECIOSA ORNELA
Źródło: http://www.flickr.com
Ocena zależy rzecz jasna od upodobań konkretnej osoby. Dla jednego atrakcyjniejszy jest błękitny kamień, natomiast dla innego zieleń czy czerwony będzie w cenie. W przypadku kamieni szlachetnych istnieje jednak interesujące zjawisko, dotyczące tego, iż kamienie, które już dawno temu zostały uznane za najpiękniejsze aktualnie są dziś najdroższe. Z pewnością istotny jest również fakt, że złoża niektórych kamieni szlachetnych są mniejsze niż innych co wpływa na podwyższanie się ich cen. Jeśli chodzi o kamienie szlachetne można również bez wątpienia mówić o modzie. Zwykle panuje moda na konkretny kamień, która po jakimś czasie prawie kompletnie przemija, kamień zaś odchodzi w zapomnienie, aby oczywiście ponownie odzyskać popularność po upływie jakiegoś czasu. Jednym z mniej znanych kamieni szlachetnych, jakiemu jednakże nie można odmówić wdzięku jest cytryn. Kamień ten zaliczany jest do minerałów rzadkich, posiada wyjątkowo piękną barwę, budzącą skojarzenia właśnie z cytryną. Jego niezwykle delikatne zabarwienie sprawia, że pasuje on praktycznie do każdego innego kamienia szlachetnego - jest wyjątkowo uniwersalny. Warto mieć w domu biżuterię z tym kamieniem.


Kategorie artykułu

Dla Admina