W minionych latach można zauważyć najbardziej prężny rozrost branży pracy w dziale IT. Konkurencja w tej kwestii jest co rusz większa, a jednostki muszą walczyć o pracowników.

Z racji tego rozwoju, informatycy i programiści są jednymi ze szczególnie pożądanych ekspertów.

praca przy komputerze
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Perspektywy, które otwierają się przed pracownikami z tej kategorii są bardzo dobre na wielu poziomach. Dzieję się tak z powodu, iż informatycy są aktualnie traktowani jak „produkt” deficytowy i bardzo pożądany. Analizy ukazują, że bez względu na doświadczenie to właśnie pracownicy sektorze IT mogą pochwalić się lepszymi pensjami, niż specjaliści innych kategorii z podobnym poziomem doświadczenia. Dodatkowo w obecnym momencie, z racji na duży popyt pracowników i bez przerwy ewoluujące jednostki, sektor IT czuje dość znaczący brak ekspertów. W tej dziale zatrudnienia z pewnością nie zabraknie, ponieważ to tutaj to firma każdorazowo poszukuje pracownika, a nie odwrotnie. Fachowcy namawiają do nauki języka programowania, ponieważ zapewnia on znalezienie dobrej pracy i w dodatku z dużym wynagrodzeniem. W chwili obecnej wyprzedzają pracowników takich dziedzin, jak doradztwo, ubezpieczenia, reklama, energetyka, nieruchomości, bankowość czy zakupy.

programista
Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś, Jeżeli firmie byli potrzebni informatycy, administratorzy, czy programiści, to wystarczyło umieścić ogłoszenie w internecie, a odpowiedzi płynęły zewsząd - http://www.itkontrakt.pl/specjalista/mapa-ofert/ (http://www.itkontrakt.pl/specjalista/mapa-ofert/). Aktualnie jest zupełnie inaczej, ponieważ szukanie kandydatów potrzebuje czasu, środków i wiele produktywności. Firmy bardzo zrewolucjonizowały mechanizmy rekrutacji ludzi na stanowiska IT, ponieważ zasadniczo tego zaczął wymagać od nich rynek pracy.

Do najbardziej potrzebnych i poszukiwanych pracowników należy dążyć alternatywnymi środkami komunikacji, starać się o nich, tak by mieli opcję znaleźć stanowiska szczegółowo dedykowane ich umiejętnością i doświadczeniu.

Kategorie artykułu

Dla Admina