Zatrudnienie asystenta księgowości w niedużym przedsiębiorstwie jest związane z poważnym nadszarpnięciem firmowego budżetu. Kiedy wysokość wypłaty dla dodatkowego pracownika przekracza możliwości finansowe przedsiębiorstwa, wtedy obecnie zaangażowany księgowy musi pożegnać się z posadą. Współcześnie nawet całkiem duże instytucje rozwiązują działy księgowości, a prowadzenie spraw personalnych oddają biurom rachunkowym. Hasło usługi rachunkowe Warszawa może zatem kojarzyć się z cięciem firmowych kosztów.
finanse
Nawet delegowanie podwładnych na szkolenie podnoszące posiadane umiejętności czy prenumerata fachowych gazet są związane z uszczupleniem środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Jeśli instytucja nie będzie zatrudniać księgowych, to i wydatki na kształcenie członków zespołów pracowniczych będą mniejsze (poznaj szczegóły). Rozwiązanie własnego działu księgowości może jednak przynieść inne, nieoczekiwane korzyści. W tym momencie przedsiębiorstwo przenosi się do mniejszego lokalu i opłaca mniejszy rachunek za wynajem. Jeżeli natomiast cały parter jest własnością firmy, to może ona wydzierżawiać zwolnione lokale użytkowe i w ten sposób znaleźć sobie ponadplanowe źródło utrzymania.
Teraz pora omówić wady przedstawionego rozwiązania. Wyekspediowanie księgowości poza siedzibę przedsiębiorstwa będzie wiązać się z pewnym destabilizacją. Umowy będą tworzone pod innym adresem, co może skutkować opóźnieniami. A w przypadku spostrzeżonych błędów kupujący być może będzie dłużej czekał na właściwy dokument.

finanse
Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Dobra ocena instytucji, jak widać, może zostać wystawiona na niebagatelną próbę. Nawet rozmowy telefoniczne nie będą fachowo przeprowadzane. Klient, który dzwoni w sprawie nieopłaconej faktury, zamiast miłego głosu asystentki może usłyszeć w słuchawce nieco mrukliwe powitanie w stylu: proszę, usługi rachunkowe Warszawa. Z reklamowego punktu widzenia takie epizody są nie do pomyślenia.

Po rozpatrzeniu korzyści i wad wynikających z korzystania z usług zewnętrznych księgowych, sami członkowie zarządów zdecydują, jakie wyjście z sytuacji będzie dla nich właściwe. Jeżeli przeważy opcja biura rachunkowego, to kierownicy mieszkający w centrum województwa dolnośląskiego, szybko wpiszą w Google wyrazy: usługi rachunkowe Warszawa (sprawdź koszty na http://www.talert.pl/cennik). Jeśli natomiast podejmą decyzję, że jednak wolą mieć wszystkich pracowników pod ręką, to zaangażowani obecnie księgowi odetchną z ulgą - jeszcze nie nadeszła pora na nieustanne wysyłanie curriculum vitae.
Źródło : http://www.talert.pl/

Kategorie artykułu

Dla Admina