Kto uzupełnia deklaracje PIT o numerach trzydzieści sześć i trzydzieści siedem? W jaki sposób istniej możliwość zrobić to najprościej? Czy w rzeczywistości wypełnianie deklaracji jest takie trudne?

segregatory z dokumentami
Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli jesteś zaciekawiony tych rzeczy, to przeczytaj nasz artykuł - o wszyściutkim Ci opowiemy!

Jeżeli chodzi o zaczynające pytanie we wstępie, to rozdzielimy je na dwójkę części. Zaczniemy od pit 37, z powodu faktu, iż bywa to najczęściej wypełniany PIT roczny, który jest skierowany do osób, które rozliczają się z fiskusem, a więc bywają to pracownicy na etat, zleceniobiorcy, emeryci a także renciści, których istnieje coraz więcej (sprawdź tutaj) - sprawdź wiecej o pitach.

Poza tym, muszą oni mieć dochód z takiego typu rzeczy jak na przykład: wynagrodzenie dostarczone ze stosunku służbowego radca (polecamy kliknij hiperłącze) stosunku pracy, emerytury lub renty, świadczeń przed emeryturą i zasiłków przed emeryturą, czy też stypendiów, nie wspominając już o prawach autorskich i innego rodzaju prawach majątkowych i tak dalej.

Więcej: dowiedz sie więcej

rozliczanie podatku przez internet
Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com
Przejdźmy teraz do pit 36, który bywa przeznaczony dla osób, które to prowadziły pozarolniczą działalność typu gospodarczego opodatkowaną na zasadach ogólnych, uzyskały przychody dla przykładu z najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innego rodzaju umów o bardzo podobnym charakterze, oraz na dodatek persony korzystające ze zwolnienia który jest na podstawie artykułu czterdzieści cztery ust. siedem a ustawy (a wiec z tzw. kredytu podatkowego), czy też obniżające dochody ze strat z latek wcześniejszych.

WIęcej: tekst o pitach 2016

Jeżeli chodzi o późniejsze pytania ze wstępu, to najprostszy sposób wypełnienia deklaracji to użycie wersji w sieci, dzięki której to nie musisz stać w kolejkach po wydruki, a program obliczy wszystko za Ciebie!

Kategorie artykułu

Dla Admina