Nasze przychody nie rosną, natomiast ciągle pojawiają się nowe wydatki. W jaki sposób zatem zachować równowagę finansową przez okrągły rok? To realne, pod warunkiem że ustalimy wyważony plan postępowania oraz nie zabraknie nam konsekwencji.


social media
Źródło: pixabay.com
Początek stycznia sprzyja podejmowaniu zobowiązań oraz postanowień – również tych o finansowym charakterze. Z reguły z optymizmem spoglądamy wówczas w przyszłość i snujemy śmiałe plany zakupów, remontów albo wyjazdów. Śmiało przyrzekamy sobie, iż zaczniemy oszczędzać czy też inwestować. Następne miesiące weryfikują nasze intencje: portfel przez wakacje wyszczuplał w przeciwieństwie do stosu rachunków do uiszczenia. Do tego na każdym kroku nęcą nas wyprzedaże jak też sklepowe superokazje, którym nie za każdym razem potrafimy a także chcemy oprzeć się. Najgorszą rzeczą, jaką można uczynić – tak dla naszych finansów, jak i samopoczucia – to zapomnieć o postanowieniach noworocznych i poddać się falom kolejnych wydatków.


Opakowanie z papieru
Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com


wyjazdy
Autor: Levente
Źródło: http://www.flickr.com


Najpierw weźmy pod lupę najbliższy miesiąc. Odpiszmy na kartce lub w pececie wszystkie środki, którymi będziemy rozporządzać: pobory plus inne pewne zyski, a potem czekające nas opłaty sztywne, takie jak rachunki a także sumy, które musimy przeznaczyć na życie: pożywienie, środki czystości, utrzymanie samochodu i pozostałe wydatki, jakie na pewno nie ominą nas.


W ów sposób zorientujemy się, czy będziemy dysponować nadwyżką – wolną kwotą, jaką możemy przeznaczyć na rozmaite cele. W życiu nie możemy się wszystkiego przewidzieć. W przypadku nagłej awarii wozu pomoże Ci pożyczka pozabankowa Motopożyczka.

Dla Admina