Stanowisko kierownicze wymaga na pewno umiejętności zarządzania grupą. Przydzielenie poszczególnym pracobiorcom określonych zadań pozwala efektywnie spełniać określone cele.


firma - pejzaż
Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com


Dobry menedżer powinien znać własnych pracowników, aby wiedzieć, w jaki sposób najlepiej zmotywować ich, w jakich dziedzinach zagwarantować rozwój. Musi on zidentyfikować zarówno już posiadane zdolności, a także cechy charakteru, ażeby zdołać ocenić, czy ktoś jest ambitny oraz pragnie się rozwijać. Takiej osobie możemy bowiem zlecić nowe obowiązki jak też wyzwania - będzie to odpowiednie zarówno dla firmy, jak również dla zatrudnionego, który poczuje się wyróżniony. Powinien udzielać wsparcia, lecz być również wymagającym a także z pewnością konsekwentnym. W tej sytuacji idealne jest odkrycie złotego środka.
Światło diodowe
Autor: LARS
Źródło: LARS


Serwis zumi w urządzniach moblinych
Autor: Zumi
Źródło: http://www.zumi.pl


Bycie dobrym menedżerem nie jest łatwym obowiązkiem, dlatego że ciężko być zarówno kompanem, jak również dyktatorem. Zarządzanie ludźmi nastręcza cech, które pozwolą z jednej strony na wyrażenie empatii a także dobrego serca, z kolei z drugiej strony konsekwencji i rygoru. Ich połączenie, choć może zdawać się skomplikowane, najczęściej jest kluczem do powodzenia. Kierownik teamu nie może wahać się, powinien mieć poczucie własnej wartości jak też nie wdawać się w dyskusje z pracobiorcą, jaki podważa jego zdanie.


Powinien egzekwować od swego teamu wykonywanie poleconych zadań, dawać rady umożliwiające jego prawidłowe wykonanie i jasno wyrażać swe opinie, wartościując nie osoby, ale sposoby ich działania. Umiejętność planowania to także cecha niezbyteczna do organizacji pracy zespołu.

Dla Admina