Zaangażowanie niani dla pociechy

Mon, 12/04/2017 - 12:25

W obecnych czasach mało pań może sobie pozwolić na to, żeby zostać z dzieckiem w domu po urlopie macierzyńskim. Nie chodzi tutaj nawet o lepszy standard życia, a o zwyczajne przeżycie.
telebim
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com


Większa część młodych ludzi nabywa lokal mieszkalny na kredyt. Spłacanie kredytów łączy się z wysokim wydatkiem, w związku z tym młodzi rodziciele muszą pracować oboje, aby podołać tym trudom.


Podjęcie postanowienia o powrocie do pracy wiąże się z problemem co poczynić z dzieckiem. Niezwykle często się zdarza, że dziadkowie w dalszym ciągu pracują i nie mogą, albo nie chcą zająć się wnukiem. W tej sytuacji pozostaje żłobek, bądź opiekunka. W żłobku maluch prędzej uczy się współżycia w grupie, dzielenia się i czekania na swą kolej. Błyskawicznie uczy się niezależności, korzystania z nocnika, obsługiwania się sztućcami i demonstrowania swoich pragnień. Przebywanie pociechy w żłobku uczy go kontaktów z rówieśnikami. Może się jednak zdarzyć, że pociecha ciężko zniesie rozłąkę z rodzicielką i zacznie częściej chorować. Zaangażowanie opiekunki nie naraża pociechy na stres którym jest adaptacja w żłobku, lub przedszkolu, natomiast łączy się z większym wydatkiem. Wybór odpowiedniej niani to dla opiekunów ogromna odpowiedzialność, wszak tu chodzi o bezpieczeństwo najukochańszej, bezsilnej osóbki. Dobrze jest, jeśli będzie to osoba z polecenia.
Jeżeli dobrze sprawdziła się u znajomych, jest większe prawdopodobieństwo, że dobrze zajmie się naszym maluchem. Zaangażowanie wykwalifikowanej opiekunki zapewnia sposobność ustalenia z nią programu wychowawczego, jaki będzie realizowała z dzieckiem.

Dla Admina