Właściwie oznaczenie wszelkiego rodzaju budynków w przestrzeni publicznej jest ogromnie ważne - szczególnie dla naszego bezpieczeństwa, a również dla sprawnego reagowania w kryzysowych sytuacjach przez wszelkiego rodzaju służby.
W większych miastach w znacznej mierze wypadków oznakowuje się już praktycznie wszystkie budynki użyteczności publicznej, jednak w mniejszych miejscowościach z pewnością nadal mamy z tym jakiś problem. Po co tak właściwie jest nam niezbędne właściwe znaczenie budynków oraz jak w odpowiedni sposób trzeba to robić?


oznakowanie obiektów
Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com


Jakie obiekty muszą być oznakowane?


Oznakowanie obiektów tak naprawdę powinno odnosić się do właściwie wszystkich obiektów, jakie działają w przestrzeni publicznej - obiekty użyteczności publicznej powinny być oznaczone właściwą nazwą oraz wszelkimi potrzebnymi informacjami na temat działania danego urzędu, natomiast budynki prywatne - z pewnością powinny mieć oznakowania dotyczące numerów domów i nazw ulic. Taki stan rzeczy zdecydowanie byłby idealny, jednak niejednokrotnie tak nie jest - zazwyczaj domy prywatne, zwłaszcza w małych miejscowościach zupełnie nie zwracają najmniejszej uwagi na odpowiednie oznakowanie obiektów. W przypadku obiektów publicznych zwykle jest inaczej, gdyż po ich stronie jest wymóg umieszczania wszystkich ważnych informacji na fasadzie obiektu.


Co należy oznakować?


Budynek powinien mieć informację o swoim numerze, a także ulicy, na której się znajduje.
Równocześnie zawsze trzeba zamieszczać na fasadzie informację o tym, iż przykładowo budynek jest objęty ochroną konserwatorów zabytków. Oznakowanie obiektów powinno także odnosić się do tego, czy obiekt jest monitorowany lub klimatyzowany.

Dla Admina