Ogólnie wiadomo, że aby móc podejmować (nierzadko bardzo poważne) postanowienia, potrzebne jest posiadanie znacznej ilości dokładnych informacji. W przypadku mnóstwa spółek, osobą odpowiedzialną za ich zbieranie jest specjalista, który pracuje na etacie, o którym będzie mowa.


Profesjonalista, który pracuje na tego typu etacie musi zakończyć wyższe studia z dziedziny ekonomii (zwłaszcza o specjalizacji finansowym i controllingu).


Kandydat na to stanowisko musi oczywiście umieć biegle obsługiwać aplikacje biurowe, a w szczególności arkusze kalkulacyjne. Powinna również posiadać zaawansowane umiejętności dotyczące analizowania i umiejętność projektowania oraz organizacji własnej pracy. Wymagana jest także bardzo dobra znajomość języka angielskiego, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Bardzo mile oceniane byłoby doświadczenie w funkcjonowaniu na podobnym etacie oraz umiejętność używanych w takiej dziedzinie rozwiązań programistycznych.


Pokój
Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Do obowiązków osoby chętnej na stanowisko kontroler (więcej na tej stronie) finansowy należeć będą m.in.: przygotowywanie, analiza, kontrola budżetów, a także analizowanie nieprawidłowości dotyczących wydatków oraz zysków firmy. Innym zadaniem mogłoby zostać analizowanie rentowności przychodów i kosztów czy przygotowywanie miesięcznych raportów. Wymagane jest także regularne przeprowadzanie ocen efektywności inwestycji i analizy odchyleń.


W zamian za świadczoną pracę, kandydat może liczyć między innymi na bogaty pakiet usług socjalnych i duże możliwości rozwoju zawodowego (z awansowaniem na kierownicze stanowisko włącznie).

Kategorie artykułu

Dla Admina