Wielu ludzi poszukując pomysłu na swój własny biznes podąża w kierunku handlu. Zdecydowana większość będzie stawiać na sklepy odzieżowe, ogólno-spożywcze czy też przemysłowe, gdyż otwiera się je łatwo, potrzeba relatywnie niewiele środków na ruszenie, a uruchomione w ciekawym miejscu okazują się przeważnie trafioną inwestycją.


kartony z papierami
Autor: kathryn
Źródło: http://www.flickr.com
Ale można, chociaż będzie to wymagać znacznie więcej nakładów i organizacji, stanąć po drugiej stronie, czyli uruchomić hurtownię, w jakiej zaopatrywać się będą właśnie właściciele małych sklepów. Jeśli wejdzie się odpowiednio w rynek, zaoferuje produkty w dobrych cenach i znajdzie klientów, to można osiągnąć duży sukces. Ale również ryzyko przy takim biznesie będzie dużo większe, niż przy sklepie detalicznym. Dysponuje się dużo większymi pieniędzmi, ilość kupionego asortymentu jest także znacznie większa, i pojawiające się problemy mogą sprawić, że straci się płynność finansową. To z kolei może się odbić na dostawcach, którzy wstrzymają dostawy produktów, i w ten sposób może nawet nastąpić bankructwo hurtowni.

hurtownia papiernicza
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna tak pesymistyczne wizje zdarzają się - www.supergrosz.pl/ - rzadko, jednak rzeczywiście hurtownia wielobranżowa nie należy do łatwych biznesów. Jeśli ktoś planuje ją otworzyć, to musi liczyć się z dużymi nakładami finansowymi, szczególnie przy ruszaniu. Konieczny będzie lokal, duży, z odpowiednim parkingiem, aby klienci nie mieli problemów z zatrzymywaniem się (przeczytaj więcej na maxy.pl). Warto pomyśleć o lokalu gdzieś na peryferiach miejscowości, gdzie są mniejsze czynsze, a i z ilością miejsca nie powinno być problemów. Następną sprawą jest znalezienie dostawców.

Zależnie od branży, w jakiej będzie się funkcjonować, można ich poszukiwać albo w naszym kraju, albo spróbować znaleźć kontakty przykładowo z chińskimi firmami. Chcąc odpowiednio wystartować, należy zakupić odpowiednią ilość produktów, tak aby nie niczego nie brakło, a to będzie się wiązało z następnymi, najczęściej sporymi wydatkami. Na koniec pozostaje szukać odbiorców, jacy zdecydują się na zaopatrywanie w otwieranej hurtowni, pozwalając tym samym zarobić w tym ciężkim biznesie.

Kategorie artykułu

Dla Admina