warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/roundtable.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
w firmie
Autor: Dirk Tussing
Źródło: http://www.flickr.com
Podatki jest to zmora każdej osoby, która skończyła 18 latek oraz ma w posiadaniu jakikolwiek rodzaj przychodu - najbardziej często jest to po prostu przychód uzyskiwany w trakcie wykonywania pracy, lecz jest to również obowiązkowe dla tych, którzy pobierają różne świadczenia, wewnątrz tego świadczenie pochodzące z ZUS w formie renty, na przykład rodzinnej, czy też nawet i najbardziej małej spośród nich - Socjalnej.
konto firmowe
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Jak na pewno wiesz, przy otwieraniu każdej firmy należy wypełnić wiele czynności. Należą do nich między innymi wymóg rejestracji firmy w urzędzie miasta, w US, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, w Głównym Urzędzie Statystycznym.


Ponadto należy również założyć dobre konto dla spółki, na które będą wpłacane pieniądze za wykonywaną poprzez Twoją spółkę robotę.
wymiana walut
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie firmy jest niezwykle trudne. Idzie tu rzecz jasna o zorganizowanie pracy, szeroką działalność promocyjną, ale również o przepisy prawne, jakich każdy przedsiębiorca zobowiązany jest się trzymać.


Startujące firmy nierzadko mają problemy z określeniem wysokości składek, jakie musimy odprowadzać na przykład do ZUS.
pora na rozliczenie PIT
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy zakład, to musimy na bieżąco dowiadywać się w tym, które dokumenty i opłaty, do jakiego ministerstwa powinniśmy wnieść. Im lepiej będziemy się wywiązywać z takich obowiązków, tym wspanialej będzie działała nasza firma, ponieważ nie będzie nachodzona ciągłymi kontrolami i nakładanymi karami.

Dla Admina