warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/roundtable.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
praca przy komputerze
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Mimo tego, że bezrobocie ciągle spada, nadal dużo osób ma spore kłopoty z odnalezieniem stałej. Sporo osób nawet jeżeli pracuje to na podstawie umowy śmieciowej, która nie jest nazbyt pożądana. W jaki sposób efektywnie szukać pracy i co uczynić, aby powiększyć swoje szanse na zatrudnienie?
osoby starsze
Współczesny rynek pracy jest mało łaskawy dla niewykształconych kobiet po czterdziestce. Wspomniany rynek póki co rządzi się własnymi prawami i nierzadko dyskryminuje potencjalnych pracowników, a szczególnie reprezentantki płci pięknej. Chociaż w anonsach nie wolno umieszczać dyskryminujących sformułowań, to pracodawcy ani trochę się tym nie przejmują. Jeśli ktoś jednak twierdzi, że ambitna, a jednocześnie pracowita czterdziestolatka, która ma niemałe braki w wykształceniu i przez ostatnie dziesięć lat zajmowała się jedynie dziećmi, jest skazana na dożywotnie bezrobocie, ten oczywiście jest w błędzie.
rozmowa z pracownikiem
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Kierowanie swojej firmy to dla większości osób jedyny sposób na to, aby uniknąć bezrobocia. Dzisiaj wielkie przedsiębiorstwa – zwykle większe niż jednoosobowe – wznoszą się jak grzyby po deszczu. Uwzględniając prowadzenie własnej firmy, warto zachować w pamięci to, że wiąże się to z szeregiem obowiązków. Trzeba pamiętać o bardzo różnych kwestiach, których unikanie może być bardzo kosztowne.
finanse
Źródło: http://www.fss-finanse.pl/
Wyobraźmy sobie wielki zakład, który fabrykuje części do wyposażenia wnętrz samochodowych: skórzane obicia kierownicy, tapicerkę na siedzenia bądź wyrafinowane gałki przekładni automatycznej skrzyni biegów. Taki zakład jest w stanie zarabiać krocie, jeśli nawiąże współpracę z wysoko rozwiniętymi, a może nawet niemieckimi, producentamiekskluzywnych samochodów. Jeżeli jednak kontrahent okaże się niewypłacalny, to wówczas jego długi rosną.
maszyna drukarska
Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
Polska zmaga się obecnie z nadzwyczaj znaczącym zjawiskiem, jakim jest brak pracy. Bezrobocie daje się we znaki coraz bardziej również tym osobom, które posiadają naprawdę wysokie wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe. Nie można się więc dziwić, że wiele Polaków marzy o posiadaniu własnej firmy.

Dla Admina