warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/roundtable.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
praca w biurze
Autor: Microlinks
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnich latach nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie bezrobocie jest co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.
Tags:
oferty pracy
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Bez względu na wykształcenie ludzie miewają kłopoty ze znalezieniem pracy. Odsetek młodych osób, które zdolne są do pracy, ale takowej nie mają, jest niestety wysoki. Dzieje się tak między innymi dlatego, że coraz większe rzesze zapełniają uniwersytety. Dostanie pracy z dyplomem magistra w ręku może być jednak dość trudne, gdyż osób z wyższym wykształceniem jest po prostu bezliku. Brakuje natomiast fachowców z dziedzin typu spawalnictwo czy hydraulika, dlatego osoby znające się na takich zawodach powinny mieć najłatwiej o zarobek.
praca przy komputerze
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Mimo tego, że bezrobocie ciągle spada, nadal dużo osób ma spore kłopoty z odnalezieniem stałej. Sporo osób nawet jeżeli pracuje to na podstawie umowy śmieciowej, która nie jest nazbyt pożądana. W jaki sposób efektywnie szukać pracy i co uczynić, aby powiększyć swoje szanse na zatrudnienie?
osoby starsze
Obecny rynek pracy jest mało łaskawy dla niewykwalifikowanych pań po czterdziestce. Wspomniany rynek póki co rządzi się swoimi prawami i często dyskryminuje niektórych pracowników, a zwłaszcza przedstawicielki płci pięknej. Chociaż w ogłoszeniach nie wolno umieszczać dyskryminujących wyrażeń, to pracodawcy ani trochę się tym nie przejmują. Jeśli ktoś jednakże uważa, że ambitna, a zarazem pracowita pięćdziesięciolatka, która ma poważne braki w wykształceniu i przez ostatnie piętnaście lat zajmowała się tylko prowadzeniem domu, zostaje skazana na wieczne bezrobocie, ten bez wątpienia jest w błędzie.
rozmowa z pracownikiem
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Kierowanie swojej firmy to dla większości osób jedyny sposób na to, aby uniknąć bezrobocia. Dzisiaj wielkie przedsiębiorstwa – zwykle większe niż jednoosobowe – wznoszą się jak grzyby po deszczu. Uwzględniając prowadzenie własnej firmy, warto zachować w pamięci to, że wiąże się to z szeregiem obowiązków. Trzeba pamiętać o bardzo różnych kwestiach, których unikanie może być bardzo kosztowne.
finanse
Źródło: http://www.fss-finanse.pl/
Wyobraźmy sobie wielki zakład, który produkuje części do wyposażenia wnętrz pojazdów samobieżnych: skórzane obicia kierownicy, tapicerkę na siedzenia lub wymyślne gałki przekładni manualnej skrzyni biegów. Taki zakład jest w stanie zarabiać krocie, jeśli nawiąże współpracę z wysoko rozwiniętymi, a może nawet niemieckimi, producentamiekskluzywnych limuzyn. Jeśli jednak kontrahent okaże się niewypłacalny, to wówczas jego długi rosną.
maszyna drukarska
Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
Polska walczy obecnie z dosyć znaczącym zjawiskiem, jakim jest brak pracy. Bezrobocie daje się we znaki dużo bardziej też tym osobom, które posiadają w rzeczywistości wysokie wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Nie można się dlatego dziwić, że wiele Polaków marzy o posiadaniu własnej firmy.

Dla Admina