warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/roundtable.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
konferencja
Autor: USAFRICOM
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli pracowaliśmy albo planujemy wykonywać pracę legalnie w Niemczech, powinniśmy zapoznać się z procedurą związaną ze zwrotem nadpłaconego tam podatku. Można próbować odzyskać pieniążki na własną rękę czy też zwrócić się o pomoc do profesjonalnej jednostki.
biuro deweloperskie
Autor: Pete Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba, jaka otrzymuje przychody, przykładowo z tytułu pracy, aktywności gospodarczej czy też rolniczej, ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem, inaczej złożyć PIT. Doroczne składanie deklaracji podatkowej wielu osobom wywołuje niemałe kłopoty.
pieniądze
Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną staje się coraz chętniej wybierane. Coraz więcej osób jest zainteresowanych tą formą rozliczenia przede wszystkim ze względu na wygodę – można to z powodzeniem wykonać bez wychodzenia z domu. Na co jednak należy zwrócić uwagę rozliczając PIT 2015 online?
dokument
Autor: hierher
Źródło: http://www.flickr.com
Regulacje prawne aktualizowane są średnio co 2 kwartały. Trudno za wszystkim nadążyć. Kancelarie prawne mają więc dużo pracy, głównie z tego względu, iż nikt nie zawraca sobie codziennie głowy przepisami prawnymi, chyba że musi. Co powoduje takie sytuacje?
franczyza
Autor: Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Umowa franczyzy jest umową nieuregulowaną w Kodeksie Cywilnym. Podpisujący umowę formują jej treść według własnego uznania, jednak z poszanowaniem ustawy i norm współistnienia społecznego, oraz w taki sposób, aby jej treść, albo zamysł nie sprzeciwiały się zasadom umów KC. Umowa franczyzowa jest długotrwałym stosunkiem ustawowym, dającym pewność współpracy, a jej rozciągłość uwarunkowana jest od wielkości inwestycji.
podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązujące na terenie Polski prawo podatkowe nie pozostawia najmniejszych nawet wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym cokolwiek zarobił ma obowiązek złożyć zeznanie podatkowe. Tyczy się to nawet tych osób, które zarobiły tak zwaną kwotę wolną od podatku. One również mają obowiązek złożyć w Urzędzie Skarbowym odpowiedni formularz PIT. Dzisiaj dobrze jest pamiętać, że można to zrobić przez Internet.
faktura papierowa
Autor: VLCinéaste
Źródło: http://www.flickr.com
Branża budowlana jest obecnie nadzwyczaj atrakcyjna i multum jednostek decyduje się na założenie swojej działalności gospodarczej właśnie w tej branży. Zleceń budowlanych jest faktycznie mnogość, zarówno w Polsce jak też za granicą, mając wyborne uprawnienia, sprzęt i naturalnie Klientów można naprawdę liczyć na osiągnięcie wybornych zysków.
rozliczenie
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu ludzi wypełnianie PIT-u to straszna męczarnia. Nawet, jeśli każdego roku wypełniamy zeznania podatkowe, to często nie da się uniknąć tych samych trudności – błędów przy wypełnianiu. Nie bądźmy jednakowoż tak negatywnie nastawieni, przecież co roku to robimy, a w rzeczywistości nie zajmuje to tak dużo czasu. Ponadto, w Internecie jest wiele programów, które ułatwią wypełnienie PIT-u. Wystarczy trochę poszukać i na pewno znajdziemy odpowiedź na nurtującą nas kwestię. W naszym poradniku przypomnimy o co chodzi w najbardziej znanych PIT-ach.

Dla Admina