warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/roundtable.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
konferencja
Autor: USAFRICOM
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli pracowaliśmy albo planujemy wykonywać pracę legalnie w Niemczech, powinniśmy zapoznać się z procedurą związaną ze zwrotem nadpłaconego tam podatku. Można próbować odzyskać pieniążki na własną rękę czy też zwrócić się o pomoc do profesjonalnej jednostki.
biuro deweloperskie
Autor: Pete Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba, jaka otrzymuje przychody, przykładowo z tytułu pracy, aktywności gospodarczej czy też rolniczej, ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem, inaczej złożyć PIT. Doroczne składanie deklaracji podatkowej wielu osobom wywołuje niemałe kłopoty.
pieniądze
Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wypełnianie zeznań podatkowych poprzez internet staje się coraz popularniejsze. Coraz więcej podatników interesuje się tą formą rozliczenia w głównej mierze przez wzgląd na wygodę – można to bardzo łatwo zrobić w zaciszu własnego domu. Na co jednakże należy zwrócić uwagę rozliczając PIT 2015 online?
dokument
Autor: hierher
Źródło: http://www.flickr.com
Regulacje prawne zmieniają się zwykle co 2 kwartały. Nie sposób za wszystkim nadążyć. Biura zatrudniające prawników mają zatem wiele nowych informacji do przyswojenia, przede wszystkim dlatego, iż nikt nie zawraca sobie na co dzień głowy przepisami prawnymi, chyba że wymaga tego sytuacja. Z czego wynikają takie sytuacje?
franczyza
Autor: Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Umowa franczyzy jest umową nieuregulowaną w Kodeksie Cywilnym. Podpisujący umowę formują jej treść według własnego uznania, jednak z poszanowaniem ustawy i norm współistnienia społecznego, oraz w taki sposób, aby jej treść, albo zamysł nie sprzeciwiały się zasadom umów KC. Umowa franczyzowa jest długotrwałym stosunkiem ustawowym, dającym pewność współpracy, a jej rozciągłość uwarunkowana jest od wielkości inwestycji.
podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązujące w naszym kraju prawo podatkowe nie pozostawia niewielkich nawet wątpliwości – każdy, kto w danym roku podatkowym osiągnął jakikolwiek dochód ma zobowiązany jest do złożenia zeznania podatkowego. Tyczy się to nawet tych osób, które uzyskały tak zwaną kwotę wolną od podatku. One też muszą złożyć w Urzędzie Skarbowym właściwy formularz PIT. Obecnie warto pamiętać, że można to zrobić za pośrednictwem Internetu.
faktura papierowa
Autor: VLCinéaste
Źródło: http://www.flickr.com
Branża budowlana jest współcześnie niezwykle modna i multum jednostek decyduje się na założenie swojej działalności gospodarczej właśnie w tej branży. Zleceń budowlanych jest istotnie dużo, zarówno w Polsce jak również za granicą, mając należyte uprawnienia, sprzęt i naturalnie Klientów wolno istotnie liczyć na osiągnięcie wybornych dochodów.
rozliczenie
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu ludzi wypełnianie PIT-u to straszna męczarnia. Nawet, jeśli każdego roku wypełniamy zeznania podatkowe, to często nie da się uniknąć tych samych trudności – błędów przy wypełnianiu. Nie bądźmy jednakowoż tak negatywnie nastawieni, przecież co roku to robimy, a w rzeczywistości nie zajmuje to tak dużo czasu. Ponadto, w Internecie jest wiele programów, które ułatwią wypełnienie PIT-u. Wystarczy trochę poszukać i na pewno znajdziemy odpowiedź na nurtującą nas kwestię. W naszym poradniku przypomnimy o co chodzi w najbardziej znanych PIT-ach.

Dla Admina