Biznes w sieci

Thu, 08/16/2012 - 10:34

Czy twoja firma musi być obecna w internecie? Zastanawia się nad tym większość właścicieli firm. Reakcja może być tylko jedna - naturalnie, że tak! Dziś to absolutnie prosta i oczywista kwestia, strona w internecie to podstawowe narzędzie reklamy dla przedsiębiorstwa. Poza tekstami o sektorze działań można tam zamieścić dane kontaktowe, ofertę, cennik i mnóstwo innych, ważnych informacji.
Wielki łowca
Autor: Future PR
Źródło: Future PR
By móc stworzyć witrynę w internecie naturalnie potrzebujemy domeny (np. znalezionej na Aftermarket). Istotne jest żeby była to albo - przenieś mnie do strony - nazwa firmy, lub domena w konkretny sposób ukazująca działalność lub produkt przedsiębiorstwa. Naturalnie nie ma żadnych przeszkód, żeby domena była dowolnym słowem, lecz przecież nie o to idzie. Domena powinna być też swego rodzaju reklamą, ma ułatwiać znalezienie naszego przedsiębiorstwa i poznanie oferty, a przez to znalezienie nowych kontrahentów.

Do sprawdzenia czy dany adres jest dostępny przydaje się wyszukiwarka tematycznych domen. To narzędzie pozwala dowiedzieć się jaki jest koszt interesującej nas domeny internetowej, czy w ogóle jest dostępna, a jeśli nie, to do kogo należy. Kiedy będziemy mieć takie wiadomości będziemy mogli albo zakupić domenę od razu albo skontaktować się z jej właścicielem w celu porozmawiania o odkupieniu jej.

WWW
Autor: Bull3t
Źródło: http://www.flickr.com
Największą popularnością cieszą się oczywiście domeny Nie znaczy to, że inne są gorsze, ale w Polsce jednak te nadal są zwykle wybierane. Gdy pragniemy mieć klientów także poza granicami polski idealnie zdadzą egzamin domeny eu czy com.To nieważne czy będziemy mieli w adresie pl czy innego typu końcówkę i tak warto absolutnie przemyśleć jego wybór. To kwestia, której pewien procent przedsiębiorców nie poświęca uwagi, a to wielki błąd. Adres strony internetowej to pierwszy nośnik informacji o niej z jakim styka się potencjalny kontrahent. Niech spełnia swoje zadanie. Oczywiście, czasem adres, jaki dla nas byłby najbardziej atrakcyjny zajmuje już na przykład podobna firma. Nie powinno to być jednakże powodem do zmartwienia - zastanówmy się czy da się inaczej tę domenę zapisać? Jeżeli to dwa słowa, to dlaczego nie z myślnikiem? A istnieje szansa, że da się ją odkupić. Nie traktujmy naszej domeny nieuważnie, powinniśmy zwracać na nią uwagę.
Źródło : Domeny www.aftermarket.pl

Kategorie artykułu

Dla Admina