Jak nie dać się trikom handlowym?

Thu, 09/25/2014 - 13:32

Handlowcy używają cały arsenał forteli mających mają na celu zachęcić nas do zakupów ich artykułów. Krocząc po hipermarkecie z rzadka zdajemy sobie sprawę iż prawie nieustannie poddani jesteśmy ich oddziaływaniom. Dobrze byłoby zaznajomić się ze zwykle stosowanymi fortelami, żeby zdołać się przed nimi skutecznie bronić. Bez wątpienia na spore zakupy do hipermarketu nie należy chodzić na głodniaka.


sprzedaż
W innym wypadku na 100procent zakupimy mnóstwo niepotrzebnych artykułów. Druga moja rada - bezwzględnie należy przygotowywać spis koniecznych artykułów i próbować się dokładnie stosować do listy. Jedna z często wykorzystywanych a wymyślonych przez ekspertów, których domeną jest zarządzanie sprzedażą strategii to wonności pobudzające apetyt i uprzyjemniające klimat zakupów.


Później wydłużona ścieżka do wyrobów każdego dnia nabywanych. Niejednokrotnie aby kupić pieczywo oraz mleko potrzeba przejść przez caluteńki supermarket. Handlowcy liczą na to, że w czasie przejścia owej trasy do naszego kosza "wpadnie" jeszcze mnóstwo artykułów. I nierzadko tak właśnie się dzieje. Ma porada jest taka - kiedy potrzebujemy śmietanki do kawy bądź bułeczki, nie zawsze musimy pospieszać do dużego hipermarketu.

sprzedaż
Niekiedy możemy sporzej oszczędzić robiąc zakupy w małym sąsiednim sklepie bądź w piekarni, ponieważ wyniesiemy stamtąd jedynie potrzebne towary. I to jest chyba jedyny sprawdzony wybieg by całkiem się zabezpieczyć przed chwytami ekspertów od zarządzania sprzedażą.


Do dużego supermarketu zdążajmy wyłącznie po duże sprawunki i to wyłącznie ze wspomnianą wcześniej listą. Na rozmaitych szkoleniach merchandisingowych eksperci od zarządzania sprzedażą szkolą się także w jaki sposób winno się układać artykuły na półkach - czytaj więcej o zarządzaniu sprzedażą na stronie pasja.edu.pl. Dla przykładu na wysokości naszego wzroku stawia się częstokroć artykuły których okres użyteczności do spożytkowania wkrótce się kończy. Również droższe produkty poukładane są na owej wysokości. Po artykuły o niższych cenach zwykle potrzeba się pochylić na sam dół.

Z kolei towary o obniżonej cenie częstokroć ustawione są całymi stosami, z reguły już na samym wejściu tak żeby klient nie dał rady przejść obok nie spostrzegłszy obniżenia cen. Bądźmy w związku z tym świadomymi zakupowiczami, tak abyśmy po wyjściu ze sklepu nie musieli pozbyć bądź też rozdawać komuś w formie nieudanych podarunków absolutnie do niczego niepotrzebnych towarów.

Kategorie artykułu

Dla Admina