Czy warto być agentem ubezpieczeniowym

Thu, 03/10/2016 - 13:06

Powiada się, że trudno o zawód, który można pozyskać szybciej aniżeli zajęcie agenta ubezpieczeniowego. Starczy decyzja, krótkie szkolenie, egzamin państwowy i już mamy licencję. Jednak samo zdobycie uprawnień to najmniejszy problem. Dalej jest znacznie trudniej. Wielu z nas tej profesji nie obdarowuje szczególnym szacunkiem. Nierzadko stawiamy znak równości między agentem i domokrążcą. I chociaż jedno z drugim nie ma nic wspólnego, jednak specyfika pracy powoduje, iż oba zajęcia zdają się podobne.


pracownik w biurze
Autor: efile dotcom
Źródło: http://www.flickr.com
Starczy odwiedzić internetowe fora bądź podpytać swojego agenta ubezpieczeniowego, żeby odkryć, iż wiele osób późno zdecydowało się na tą ścieżkę kariery. Skusiła ich możliwość dużych zarobków a także duża doza autonomii . Jak by nie było agentagent (hiperłącze do serwisu) jest sam sobie sterem, okrętem i żeglarzem. On decyduje ile jak też kiedy pracuje. Jednak od czasu ofiarowanego na szukanie klientów i determinacji - zależą przyszłe dochody. Życie jednak prędko weryfikuje początkowy entuzjazm. Większość wypala się bardzo szybko, pozostaje mała grupa. Ci, którym udaje się przetrwać najtrudniejszy czas, z zasady zostają w zawodzie na długo oraz rzeczywiście znakomicie zarabiają.
Jakie cechy powinien mieć urodzony agent? Przede wszystkim musi umieć nawiązywać kontakt z ludźmi. Nie wstydzić się. Potrzeba
szkolenie pracowników
Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
sporo przebojowości i odwagi. Istotna jest też psychiczna odporność.


W owej pracy słowo "nie" słyszy się nadzwyczaj często. Ktoś kto nie potrafi podnieść się po 20 telefonach, jakie kończyły się błyskawicznym "nie, dziękuję", prędko załamie się, będzie się stresował oraz nie znajdzie w sobie motywacji żeby wykręcić numer po raz setny. Agent powinien być dobrym psychologiem. Musimy potrafić słuchać ludzi, starać się ich poznać, indywidualnie podejść do każdego z nich. Brzmi jak frazes, lecz taka jest prawda. Nie można klepać wyuczonych formułek. Klienta to nudzi, on nie pragnie poznać całej oferty firmy. Chce aby agent był jego doradcą. Odgadł jakie ma pragnienia, wyczekiwania po czym zaproponował mu optymalną usługę (bonusy). Rzecz jasna agent powinien dobrze znać produkty, jakie posiada do zaoferowania oraz umieć wybrać ten najlepszy dla klienta.
Jeśli dostrzegasz w sobie wyżej wyszczególnione cechy nie czekaj i wbij w wyszukiwarkę: praca agent ubezpieczeniowy.

Kategorie artykułu

Dla Admina