Większości z nas praca kojarzy się jednowymiarowo, z kilkoma negatywnymi rzeczami. A to należy wstawać rano i to co najmniej przez pięć dni w tygodniu, trzeba siedzieć tam po 8 godzin dziennie, ciągle stres, wieczne wymagania i ani chwili świętego spokoju... Są również pozytywy: ludzie, których lubimy, a nawet przyjaźnie, jakie zawarliśmy w pracy. Ponadto, niektórzy potrzebują po prostu ludzi, by funkcjonować. Niektórzy bowiem nie wyobrażają sobie pracy w domu, samodzielnie, bez kontaktu z pozostałymi pracownikami. Jeśli jednak wierzyć analitykom. w niedalekiej przyszłości zwiększy się ilość tak zwanych wolnych strzelców, czyli osób pracujących zdalnie.
impreza
Autor: FotoPlus Collective
Źródło: http://www.flickr.com
Za wszystko to można obwinić rynek pracy, a raczej zakończenie pewnego okresu, gdzie każdy miał odpowiednią umowę gwarantującą stabilne życie. Dzisiaj, przy ciągle minimalizowanych kosztach pracy, przy bardziej swobodnym podejściu do pracownika zarysowuje się nowy trend: już niedługo zatrudnienie w domu będzie czymś normalnym (zapraszam do lektury). Obecnie osoby tak pracujące nie do końca są traktowani na poważnie. Wielu myśli, iż kiedy się siedzi w domu, to na pewno robi się inne rzeczy. Wiadomo, że to krzywdząca opinia, chociaż osoby, które chcą coś osiągnąć będąc zatrudnione w domu powinny wykształcić w sobie prawdziwą samodyscyplinę. Dodatkowo, takie osoby powinny zapomnieć o profitach, które oferuje praca w firmie, na przykład, różne atrakcje na imprezy firmowe.
Oczywiście, są różnorodne formy pracy w domu, co więcej, w wielu zawodach po prostu nie można tak być zatrudnionym. Wielu ludzi ma zwyczajną umowę o pracę, lecz pracodawca może podjąć decyzję, że pracownik nie musi siedzieć w biurze. Wszystko, czego potrzebuje do pracy to komputer z internetem, a aktualnie to normalka. Takie osoby muszą jednak stawić się o pewnej godzinie przed monitorem komputera i być aktywne przez konkretną ilość godzin. Nie jest to jednakowoż norma, niektórzy zamiast ilości godzin rozliczają się za
impreza
Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
wykonane projekty. Istnieją także osoby, które nie mają żadnej umowy (po przejściu na stronę), lecz same muszą starać się o zlecenia. Pracuje tak wielu freelancerów, najczęściej copywriterów, grafików czy tłumaczy obcych języków.

Trudno powiedzieć, jaki tryb pracy jest lepszy. Właściwie to nie ma na to pytanie konkretnej odpowiedzi. Wiele osób lub samotność i skupienie, źle się czuje, kiedy naokoło jest wielu ludzi, nie może się wtedy skoncentrować, więc efekty pracy są gorsze. Inni zaś kochają kontakt z ludźmi, zaś praca w domu to jakby kara. Najlepiej to pracować trochę z ludźmi, a trochę samemu, ten ideał jednakże jest ciężki do zrealizowania.

Kategorie artykułu

Dla Admina