Jeżeli jesteś szczęśliwym właścicielem swojego mieszkania, bez wątpliwości możesz mówić o wielkim szczęściu. Obecnie dużo ludzi nie ma gdzie mieszkać – kupno swojego mieszkania to tak duży koszt, że praktycznie nikt w współczesnych czasach nie może sobie na to pozwolić.


mieszkania
Autor: Mermaid Properties Sp. z o.o.
Praktycznie jedyną możliwością jest zakup mieszkania na kredyt lub taka fajna sytuacja, w której otrzymasz mieszkanie przykładowo od swoich rodziców. Jeśli jednakże w Twojej rodzinie nie ma takiego mieszkania (zobacz posesor-nieruchomosci.pl), wtedy zdecydowanie jedyną opcją jest wzięcie mieszkania na kredyt. Kiedy zatem posiadasz własne mieszkanie, wtedy zdecydowanie możesz mówić o wielkim szczęściu. O tym większym szczęściu możesz mówić w przypadku kiedy w jednym mieszkaniu żyjesz, a drugie możesz przeznaczyć pod wynajem. To niewątpliwie da Ci stałe dochody co miesiąc i jest mocno korzystne – nie bez przyczyny osoby, które mają dużo pieniędzy, inwestują je dokładnie w mieszkania (polecamy również mieszkania do wynajęcia bydgoszcz). Jeśli masz takie mieszkania pod wynajem, wtedy bez wątpliwości powinieneś zastanowić się nad tym, w jaki sposób odprowadzać podatki od takiego wynajmu. Oczywiście możliwość ukrycia dochodów z wynajmu przed urzędem skarbowym jest często kusząca, jednakże zdecydowanie nie rekomendujemy takiego rozwiązania – w dłuższe perspektywie może Ci ono przynieść więcej kłopotów niż zalet.

Zazwyczaj obciążający najem podatek nie jest tak wielki. dlatego z pewnością nie warto ryzykować tak dużo dla zaoszczędzenia kilku groszy (strona internetowa na temat podatku od wynajmu). Jeżeli decydujesz się na wynajem mieszkania i odprowadzanie z niego podatków, wtedy musisz zdecydować, jaki sposób rozliczania się z urzędem skarbowym będzie dla Ciebie korzystniejszy. Możesz wskazać na przykład rozliczenie w modelu progresywnym albo po prostu rozliczanie w modelu stałego procentu. Oczywiście o tym, który model rozliczania jest dla Ciebie korzystniejszy, decyduje z pewnością tak dużo różnych czynników, że niemożliwe jest wybranie zawsze tej samej drogi. Musisz przeprowadzić symulację finansową i przekonać się, który sposób jest dla Ciebie lepszy.
Źródło : https://www.damdom.pl/

Kategorie artykułu

Dla Admina