Wiele osób nie umie rozstać się ze swoim autem, zatem wkładają w niego kolejne pieniądze, mimo iż to niejednokrotnie mija się z celem. Dużo korzystniejszym rozwiązaniem jest złomowanie pojazdów. Warszawa to jedno z miast, w którym można zrealizować to w sposób legalny. Jak w związku z powyższym trzeba tego dokonać?


Przede wszystkim istotne jest przestrzeganie wyznaczonych rozporządzeń, albowiem inaczej mogą czekać nas spore kary finansowe. Najważniejsze to wyszukać stację, która trudni się tym profesjonalnie. Stacje te mają właściwe sprzęty i zezwolenia, dzięki którym mogą bezpiecznie eliminować nawet zagrażające zdrowiu substancje. W jaki sposób zweryfikować, która ze stacji funkcjonuje zgodnie z prawem?
Kontynuuj czytanie https://dokasacji.pl/artykul/mazowieckie
Najłatwiej jest dowiedzieć się tego na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego, który udostępnia listę stacji zajmujących się złomowanie. Po drugie stacja, w której przeprowadzamy złomowanie, musi wystawić nam stosowne oświadczenie, iż demontaż został zrobiony, a razem z nim unieważniono dowód rejestracyjny, kartę pojazdu oraz tablice rejestracyjne.
samochód marki BMW
Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu przygotowując samochód do oddania do stacji demontażu, powinniśmy pamiętać o przygotowaniu i wzięciu ze sobą wszystkich wymaganych dokumentów. Dokument powinien być wydany w 3 egzemplarzach, zaś właściciel musi także wyrejestrować aut w ciągu trzydziestu dni. Bez tego można ściągnąć na siebie nie lada problemy. Dlaczego? Zwłaszcza z tej przyczyny, iż możemy być np. ukarani za brak ubezpieczenia, mimo, że auta już od dawna nie mamy. Nie jest to mile widziana sytuacja dla żadnego właściciela, bowiem nikt nie lubi niepotrzebnie marnować gotówki, toteż nie dopuszczajmy do takiej sytuacji.

Więcej na https://dokasacji.pl/artykul/malopolskie

Jeżeli zatem interesuje cię złomowanie pojazdów, Kraków i każde miasto w Polsce zapewnia ci zrealizowanie tego zadania w sposób legalny i profesjonalny. Aby wyszukać najbliższy punkt trudniący się tego rodzaju działalnością, trzeba sprawdzić wspomniany już portal internetowy Urzędu Marszałkowskiego. Nie zapominaj, iż grożą naprawdę duże kary finansowe za niezgodne z prawem złomowanie pojazdów. Gniezno, Lublin, Poznań – w każdym mieście odnajdziesz odpowiednią stację, należy tylko wszystko dobrze sprawdzić, a nie będzie się miało żadnych trudności.

www.dokasacji.pl

Kategorie artykułu

Dla Admina