W dzisiejszych czasach zdobycie nowych klientów jest jest całkiem proste. Internet daje nam nieskończone możliwości w zakresie reklamy naszych produktów lub usług, przy czym niemałą część pracy związanej z ich propagowaniem wykonują sami użytkownicy. W sieci wspaniale sprawdza się tak zwany marketing szeptany i polecanie sobie nawzajem. Choć Internet jest niezwykle ważnym narzędziem przy zakładaniu jakiejkolwiek firmy, jego siła może okazać się zwodnicza i przynieść efekty odwrotne do oczekiwanych.


telefoniczna obsługa klienta
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Umożliwia on bowiem szybkie zdobycie popularności, ale jednocześnie grozi, że nasza firma utonie w dżungli podobnych przedsiębiorstw. By zapewnić sobie dziś mocną pozycję na rynku nie wystarczy więc zatroszczyć się o dobrą reklamę - Debesis. Równie istotne jest zorganizowanie życzliwej obsługi klienta. Niestety wielu kierowników stale nie docenia roli, jaką odgrywa ten dział w całej firmie. Tymczasem dobrze zorganizowany serwis dla konsumenta ma niebagatelny wpływ na korzystny odbiór danej firmy w społeczeństwie i jest jednym z najistotniejszych czynników budujących jej markę. Osoby pracujące w dziale obsługi klienta powinny wziąć udział w specjalistycznych treningach po to, by nauczyć się, jak wybrnąć z niezbyt przyjemnych sytuacji. W większości przypadków ludzie dzwoniący na numer serwisu konsumenta są rozczarowani produktem lub usługą i chcą złożyć reklamację.


systemy call center
Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Nie są to zatem łatwe rozmowy, zwłaszcza że wielu klientów ulega emocjom i wylewa swoje żale na osobę siedzącą po drugiej stronie linii. Pracownik, który został przygotowany do tego typu stanowiska będzie w stanie uspokoić rozwścieczonego rozmówcę i zaproponować mu właściwe rozwiązanie jego problemu - odwiedź ten link. Warto więc zainwestować fundusze w profesjonalne szkolenie dla członków swojej załogi. Rzeczą, bez której trudno sobie wyobrazić dobrze funkcjonujący dział obsługi klienta jest również odpowiednia technologia. Nowoczesne systemy call center gwarantują wysoki poziom obsługi telefonujących osób, a przy tym bardzo upraszczają pracę wszystkim członkom serwisu konsumenckiego.

Kategorie artykułu

Dla Admina