Wraz z rozwojem technologicznym zmieniają się upodobania na rynku pracy. Spory rozkwit zanotował sektor usług, gdzie zatrudnienie otrzymują zwłaszcza studenci chcący zarobić na swoje potrzeby.
kosmetyczka
Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com


Często pozostają jednak w pracy nawet po zakończeniu nauki na ich uczelniach, ponieważ jest to niezwykle rozwojowa dziedzina.


Wypożyczalnia sprzętu budowlanego
Źródło: empak.com.pl


Ludzie podczas pracy przy komputerach
Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com


Wyprzedza ją wyłącznie sektor komputerowy, który zanotował jeszcze większy rozwój. Więcej i więcej przedsiębiorstw szuka pracowników na takie stanowiska jak copywriter, administrator Windows (serwis www), specjalista od wideo, programista, czy tzw. social media ninja. Ostatnia posada dotyczy przede wszystkim młodych osób, które w naturalny i intuicyjny sposób poruszają się po mediach społecznościowych. Zajmują się one profilami przedsiębiorstw na Facebooku czy Snapchacie. Dzisiaj bowiem nie powinno się pozwalać na to, by przedsiębiorstwo nie istniało w social mediach, ponieważ przestanie się rozwijać. Praca jako administrator Windows jest jednak znacznie lepiej wynagradzana. Osoba piastująca tę funkcję opiekuje się choćby kierowaniem bazą danych, pomocą techniczną użytkownikom sieci w temacie systemu operacyjnego, bądź zwyczajnie administrowaniem siecią komputerową. Sporo przedsiębiorstw poszukuje również osób na posadę programisty. Nierzadko błędnie myślimy, że wykształcenie w tym kierunku jest niezwykle trudne do zdobycia. Prawdą jest jednak, że wystarczy dobrze zapoznać się z językiem programowania, a umiejętności same przyjdą w praktyce. Trudy włożone w praktyczną naukę programowania niewątpliwie zostaną odpowiednio docenione przez przyszłych pracodawców.


Branża komputerowa jest chyba w tej chwili najciekawszą i najprężniej rozrastającą się pośród wszystkich.
Niewątpliwie jest jednocześnie jedną z tych, w których zarabia się najwięcej, a jak wiadomo jest to ważne kryterium w kwestii wyboru pracy. Na naukę nigdy nie jest zbyt późno, spróbuj swoich sił przy komputerze!

Dla Admina