Każdy biznesmen musi rozumować się nie wyłącznie na tak zwanym robieniu interesów, lecz także trochę na księgowości. Z jakiego powodu? Choćby przeto, iż to akurat on wykonuje finalną rezolucję odnośnie postaci prawnej, jaką będzie posiadała, prawdopodobnie nawet poprzez niemało lat jego własna spółka.


Napędy Store ‘n’ Go Netbook USB
Autor: Verbatim
Źródło: Verbatim


A to bardzo istotna kwestia.


Dlaczego? Jeśli biznesmen jest tak zwanym podatnikiem podatku VAT, to w wyniku swoich rozliczeń ze swoimi kontrahentami może liczyć na tak zwany zwrot podatku od państwa. W praktyce zwyczajnie go nie oddaje z funduszy otrzymanych od swych klientów. Jednak zwrot podatku to tak zwana "niebezpieczna" kwestia, lecz wyłącznie dla tych ludzi, którzy posiadają nieuczciwe zamiary. Chodzi o to, że zwrot podatku to okazja do szybkiego uzyskania dużej kwoty pieniędzy, lecz w niezbyt uczciwy sposób. Całość zgodnie z wyrażeniem mówiącym, że możliwość tworzy złodzieja. Wszakże persony, jakie prowadzą swe firmy w sposób odpowiedzialny, nie mają się czego bać. Takowy zwrot podatku do Urzędu Skarbowego to zwyczajna błahostka. To nie oznacza wszakże, że zwrot podatku nie może niejako przyczynić się osobom rzetelnym. W jaki sposób?
Wszelki biznesmen słyszał o tak zwanym wliczaniu czegoś w koszty. O co tu idzie? To łatwe: będąc podatnikiem opodatkowania VAT można kupować na spółkę różne przedmioty, np. papier do drukarki lub wręcz samą drukarkę. Zakupując ją, w kwocie, którą uiszczamy w sklepie jest także podatek (zobacz ofertę) VAT. Jego ekwiwalent możemy odebrać sobie z funduszy, jakie nasza firma dostaje od naszych interesantów. To właśnie nic innego jak zwrot podatku.


W tym czasie zaczynamy cieszyć się, iż będąc szefem rządu wbrew swoim zapewnieniom, były premier pan Donald Tusk zwiększył podatek VAT z dwudziestu dwóch na dwadzieścia trzy procent. Dzięki temu zwrot podatku jest dla płatników VAT w większym stopniu intratny.

Dla Admina