Obserwując oferty pracy, łatwo dostrzeżemy, na jakie stanowiska jest głównie głód. Dlatego, gdy szukasz pracy i nie znajdujesz odpowiedniej oferty, może warto się zreorganizować?


Jednym z najbardziej osławionych zawodów bywa obecnie sales director.
Ta nazwa anglojęzyczna kierownika handlu współcześnie stała się międzynarodowa.


Jak wynika z definicji, kobieta, na takim stanowisku zarządza oddziałem handlu. Jego nadrzędnym zadaniem jest uskutecznienie i wprowadzenie strategii, jaka zwiększy sprzedaż danych produktów w sklepie. Żeby więc oddział handlowy miał bardzo dobre rezultaty, kierownik ma za zadanie solidnie motywować pomocników, którymi są: przedstawiciele sprzedażowi, kierownicy lokalni oraz kierownicy do spraw generalnych klientów, czyli głównie kierownicy marketów.


Oprócz tego sales director systematycznie kontroluje popyt i konkurencję oraz eksploruje nowoczesnych szans sprzedaży. szykuje też sprawozdania i robi zestawienie finansowe. Należy podkreślić, że dyrektor, który jest odpowiedzialny za dział sprzedaży, ustanawia wzór dla swoich podwładnych, zatem sam wynajduje nowych klientów i sprzedaje usługi.


sales director
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu


Rola na takim stanowisku, jest niezaprzeczalnie wszestronna i domaga się ogromnej dalekowzroczności.
Nie jest zatem to szybki kawałek chleba, lecz trzeba przyznać, iż jeśli jesteś przedsiębiorczy i wielce bystry będziesz radował się dobrymi zarobkami. A nade wszystko, zdolności kierownicze w sprzedaży są aktualnie bardzo potrzebne, zatem ze znalezieniem pracy nie powinieneś mieć kłopotów.

Dla Admina