W Polsce coraz częściej urządza się różnorakie eventy oraz spotkania. W przypadku, gdy planuje się zaprosić na takie wydarzenie gościa spoza kraju, potrzeba postarać się o doświadczonego tłumacza.


specjaliści
Źródło: pixabay.com


To bardzo ważne dla uczestników, gdyż nie każdy zna język.
Przy konferencjach i innych spotkaniach


W wypadku konferencji albo pozostałych wydarzeń o podobnej charakterystyce, optymalnie spisują się tłumaczenia konferencyjne - poznaj szczegóły. Najczęściej wygląda to tak, że przemawiający podaje swą kwestię, a następnie w następującej pauzie tłumacz przekłada słowa na wymagany język. Osoba która podejmuje się takich tłumaczeń powinna być bardzo biegła, gdyż w tym przypadku brak czasu na namysł i należy tłumaczyć bardzo szybko oraz płynnie.


Ekogroszek, węgiel


Znajdź biuro tłumaczeń


przykładowa reklama outdoorowa
Autor: Alan Stanton
Źródło: http://www.flickr.com


W momencie, gdy potrzebne staje się konsekutywne tłumaczenie, opublikowany tutaj najlepiej znaleźć biuro tłumaczeń, które podobne usługi posiada w swej ofercie. Tłumaczenie konsekutywne nadaje się idealnie przy takich wydarzeniach, gdyż nie potrzebuje specjalistycznego wyposażenia, a opiera się głównie na zdolności językowej tłumacza. Niemniej w przypadku jeżeli na konferencji ma być znaczniejsza grupa uczestników, warto rozważyć także tłumaczenia symultaniczne. W wypadku wspomnianego sposobu przekładania, tłumacze stosują słuchawki, kabiny i pomocną aparaturę, a przekład następuje jednocześnie z tokiem mowy uczestnika.


Tłumaczenie symultaniczne wymaga wymiany tłumacza po pewnym okresie działania, więc decydując się na tę postać tłumaczenia, powinno się liczyć z potrzebą zatrudnienia dwóch fachowców.

Dla Admina