ZUS - a więc najzwyczajniej "Zakład Ubezpieczeń Społecznych" - to idealnie znana wszyściutkim instytucja, która ma możliwość chociaż często nie musi nam pomagać (każdym kto ogląda wiadomości wie o czym tu mowa).
konstrukcje
Autor: Klearchos Kapoutsis
Źródło: http://www.flickr.com


Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj felietonie zbliżymy Państwu wysokości ich składek i wszystko co dobrze jest na ich temat wiedzieć - wystarczy, iż do końca odczytacie nasz nowy artykuł!


Na samym początku tekściku jesteśmy zmuszeni zaznaczyć, że informacje na temat składek - poza naszym tekstem - odnajdą Państwo również na samej stronie Internetowej ZUS-u oraz wewnątrz innych felietonach tej rzeczy poświęconych. My dzisiejszego dnia zbliżymy tylko dane podstawowe, takie jak: jakie istnieją stopy procentowe składek (chodzi o składki przeznaczone na ubezpieczenie społeczne), oraz ich wysokość. Zaczniemy dziś od pierwszego nadmienionych punkciku - stópki procentowej. Stópka procentowa jest rozdzielona ze względy na rodzaj składki ubezpieczeniowej, czyli: na ubezpieczenie typu emerytalnego - 19,52%, ubezpieczenia typu rentowego - osiem procent, ubezpieczenie chorobowe - 2,45%, a także na ubezpieczenie typu wypadkowego - które to wynosi od 0,40% aż do 3,60%.
Jeśli chodzi o drugiego punktu, którego to nazwiemy: wysokość składek zus, to jest on zależny od typu składki, a więc: na ubezpieczenia typu społecznego (które to wynosi 812,61 złotówek z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, lub Bez za 749,94 złotych), na ubezpieczenie zdrowotne (z ubezpieczeniem wynosi 297,28 złotówek, a Bez 297,28 złotych), oraz ostatni typ składki na Fundusz Pracy (który wynosi równocześnie z ubezpieczeniem jak i Bez - sześćdziesiąt dwa złote i sześćdziesiąt siedem groszy złotych).

Kategorie artykułu

Dla Admina