Najnowsze doniesienia mówią, że w Apple - App Store udostępniono już blisko 600 tys. aplikacji, w tym około 450 tys. jest wciąż możliwa do pobrania i stale znajduje się w sklepie internetowym.

Telefon dotykowy Nokia Asha 311
Autor: NOKIA
Źródło: NOKIA
Android Market ogłasza, że udostępnia blisko pół miliona, niestety tylko 320 tys. jest do ściągnięcia. Tak prezentuje się ciągle niedościgniona czołówka i zapowiada się jeszcze długo tak pozostanie, ponieważ następny w kolejności jest sklep Ovi Store z 50 tys. aplikacji na stanie.

Następna pozycja należy doBlackBerry AppWorld zawiera około 40 tys., Marketplace 35 tys., a Samsung Apps około 10 tys. programów. Nie wiadomo czy to dobra wiadomość, ale w sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200.

Oferowane w różnych sklepach aplikacje pomagają w wielu dziedzinach życia. Aplikacje na ipada to nie tylko organizatory, gry i gadżety. Wiele aplikacji to programy edukacyjne, nawigacje, narzędzia wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne. Warto pamiętać, że wiele aplikacji jest płatnych, ich koszt to sięga kwoty od kilku do kilkunastu euro. Nie oznacza to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze. Należy się spodziewać, że ich funkcjonalność bywa słabiej rozwinięta. Wymienione aplikacje są przydatne nie tylko w telefonach komórkowych, lecz również w tabletach (Tablety PC Asus).

Pewnie większość domyśla się, że aplikacje tworzone są zarówno przez dystrybutorów oprogramowania, jak i przez indywidualnych freelancerów, którzy następnie bezpłatnie dzielą się swoimi rozwiązaniami. Przy okazji warto dodać, że samodzielne tworzenie aplikacji telefon komórkowy (Telefony komórkowe, komórki, smartfony, smartphone), to powinien skorzystać zarówno z coraz częściej organizowanych warsztatów jak i z masy udostępnionych turtoriali w Internecie.

Kategorie artykułu

Dla Admina